Chata wuja Toma Audiobook By Harriet Beecher Stowe cover art

Chata wuja Toma

Preview
Try for $0.00
Prime logo Prime members: New to Audible?
Get 2 free audiobooks during trial.
Pick 1 audiobook a month from our unmatched collection.
Listen all you want to thousands of included audiobooks, Originals, and podcasts.
Access exclusive sales and deals.
Premium Plus auto-renews for $14.95/mo after 30 days. Cancel anytime.

Chata wuja Toma

By: Harriet Beecher Stowe
Narrated by: Robert Michalak
Try for $0.00

$14.95/month after 30 days. Cancel anytime.

Buy for $1.92

Buy for $1.92

Confirm purchase
Pay using card ending in
By confirming your purchase, you agree to Audible's Conditions of Use, License, and Amazon's Privacy Notice. Taxes where applicable.
Cancel

About this listen

Kiedy w Stanach Zjednoczonych uchwalono ustawę przeciwko ukrywaniu zbiegłych czarnoskórych niewolników, Harriet Elisabeth Stowe podjęła się opisania stosowanych wobec nich bezwzględności i przemocy. "Chata wuja Toma" opowiada o tych, którzy zmuszeni do niewolniczej posługi, mimo upokorzeń starają się zachować godność. Główny bohater wierzy, że dopóki ma możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem, pozostaje człowiekiem wolnym.

Przejmująca historia o uniwersalnych wartościach: o miłości, przebaczeniu i nadziei na lepsze czasy. Jej publikacja stała się silnym argumentem w walce o zniesienie niewolnictwa i dała impuls do realnych zmian w życiu publicznym USA.

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.

Harriet Elisabeth Stowe (1811-1896) - amerykańska pisarka i działaczka społeczna. Debiutowała jako autorka opowiadań w lokalnej prasie. Sławę zapewniła jej sentymentalna powieść "Chata wuja Toma", podejmująca problematykę czarnoskórych niewolników. Powieść początkowo publikowana była w odcinkach w czasopiśmie "National Era". Jako książka ukazała się w 1852 roku i osiągnęła wydawniczy sukces. Stowe niemal do końca swojego życia pisała zaangażowane społecznie eseje oraz powieści. Aktywnie włączała się w akcje ukrywania zbiegłych niewolników oraz walkę o prawa wyborcze dla kobiet.

©2020 SAGA Egmont (P)2020 SAGA Egmont
Classics
adbl_web_global_use_to_activate_T1_webcro805_stickypopup
No reviews yet