Pseudo dowody na płaskość Ziemi, kontra naukowe argumenty. Dowody potwierdzające kulisty kształt naszej planety, kontra zdjęcia robione kalkulatorem. Tak wygląda spór o kształt, który jest doskonale znany od ... bardzo dawna.
Ciekawostki GeoEdukacji to specjalna seria podcastów, w której skupiam się na mniej znanych, lub bardzo spektakularnych elementach przestrzeni geograficznej. Jednocześnie czasem próbując je wyjaśnić. Dlaczego czasem jest nam cieplej przy -5C a czasem zimniej przy +5C? Jakie kolory ma deszcz? Czym różni się globalne ocieplenie od efektu cieplarnianego? Znacznie więcej takich informacji znajdziesz w serii "Ciekawostki GeoEdukacji"
GeoEdukacja to przede wszystkim podcast geograficzny (do znalezienia na wszystkich platformach podcastowych i na kanale YouTube), dzięki któremu łatwiej i przyjemniej nauczysz się geografii ze szkoły podstawowej i średniej. Lepiej przygotujesz się także do matury.
Dlaczego?
Wiedziałeś o tym, że nie ma różnic dla mózgu czy książkę słuchasz, czy ją czytasz? Liczy się treść. A wiedziałeś o tym, że podcasty pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo możesz ich słuchać (uczyć się) w trakcie spaceru, jazdy samochodem itp? No to może wiedziałeś, że poziom utrzymania uwagi przy podcastach jest ponad dwukrotnie większy w porównaniu do oglądania filmów np na youtube? Zapewne wiesz także, że mniej niż 1/3 ludzi można sklasyfikować jako tylko wzrokowców lub tylko słuchowców, a więc żeby uzyskać jak najlepszy rezultat należy mieszać style zdobywania wiedzy?
Jeżeli to wszystko już wiesz, to zapewne korzystasz z podcastów GeoEdukacji przy nauce geografii, a jeżeli tego nie wiedziałeś - to masz dobry powód, aby zacząć ich słuchać.
Podoba Ci się ten podcast oraz fakt, że jest dostępny bezpłatnie? Postaw autorowi kawę:
https://www.buymeacoffee.com/geoeduka
Zachęcam do wspierania serwisu i podcastu GeoEdukacja:
https://geoedukacja.edu.pl/patronite/
Ucz się łatwiej geografii dzięki bezpłatnym grom lub zyskaj dostęp do wszystkich podcastów poprzez sklep google play:
https://play.google.com/store/apps/developer?id=GeoEdukacja
I odwiedź w wolnej chwili profil GeoEdukacji na fb:
https://www.facebook.com/GeoEdukacja-100837951452989/
lub Instagramie:
https://www.instagram.com/geoedukacja/
a może na Tik Toku:
https://www.tiktok.com/@geoedukacja