Jak ona to robi Podcast By Anna Sańczuk Vogue Polska cover art

Jak ona to robi

Jak ona to robi

By: Anna Sańczuk Vogue Polska
Listen for free

Anna Sańczuk spotyka się z kobietami, które wybierają własną drogę. Jak radzą sobie z kryzysami? Co tracą, a co zyskują? Skąd czerpią energię do działania?Vogue Polska Personal Development Personal Success Social Sciences
Episodes
  • Z Agnieszką Antosik o rozwijaniu się wraz z biznesem
    Jul 21 2025

    Rozmowa z Agnieszką Antosik, wychowaną pomiędzy Niemcami a Polską, po studiach w Paryżu, która 10 lat temu, jako pełna entuzjazmu i wiary 26-latka, założyła wraz ze wspólniczką agencję kreatywną The ICON Agency. Dziś to jedna z czołowych butikowych agencji tego rodzaju w Polsce, działająca w obszarach mody, rynku beauty i szeroko pojętego lifestyle’u, obsługująca takie firmy, jak Bimba y Lola, Hermès, Arket, Grupa Estée Lauder, Dyson czy Jo Malone London. Rozmawiamy o cichych ambicjach, wielkich marzeniach i naiwnych wyobrażeniach na temat prowadzenia własnej firmy, o zderzeniu młodej dziewczyny po studiach z twardą rzeczywistością biznesową, o nieustannej nauce, którą wymusza taka praca, i o tym, jaką cenę płaci się za sukces. O tym, co mają z tym wszystkim wspólnego elastyczność, nerwy ze stali, otwartość na ryzyko, potrzeba odkrywania nowego, ale i... pewna nieśmiałość, umiejętność oddawania pola innym. Zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak kiepsko jest w Polsce z tzw. kulturą pracy i dlaczego zawsze warto pracować w zgodzie ze sobą oraz z szacunkiem do innych. Jak prowadzić biznes, kiedy sami się zmieniamy i dorastamy? Dlaczego warto organizować sobie przerwy i przystanki? Co rozmówczyni robi, by zadbać o siebie, ale i o swój zespół? Gdzie znajduje wytchnienie i doładowanie? Dlaczego działanie w promocji, marketingu, strategii jest twórczością? I dlaczego ważna jest przestrzeń, którą wokół siebie tworzymy, w której żyjemy i pracujemy – ludzie, przedmioty, kwiaty, którymi się otaczamy?

    Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    Show more Show less
    55 mins
  • Z Anką Sasnal o analogowym życiu i o prawdziwych filmach
    Jul 7 2025

    Spotkanie z Anką Sasnal – reżyserką, scenarzystką, redaktorką, człowiekiem analogowym i długodystansową kierowczynią. W duecie z mężem, znanym malarzem Wilhelmem Sasnalem, kręcą nieoczywiste, artystyczne filmy, w których opowiadają historię nieustannego zderzania się społeczności z Obcym i tym, co ta figura niesie. Na tegorocznej edycji wrocławskiego festiwalu BNP Paribas Nowe Horyzonty Anka i Wili będą mieli retrospektywę swoich filmów i premierowo pokażą swoje najnowsze dzieło „Człowiek do wszystkiego” na podstawie powieści Roberta Walsera.

    Rozmowę zaczynamy od kultowego swego czasu komiksu „Życie codzienne w Polsce w latach 1999-2001”, w którym Wilhelm portretuje ich życie z Anką jako młodego małżeństwa, które próbuje utrzymać ze sztuki, mierzy się ze świeżym rodzicielstwem i Polską przełomu wieków. Wędrujemy z Anką – od rodzinnego Tarnowa i spędzonej tam młodości, przez krakowskie lata studiów i późniejsze, odwiedzamy warszawskie miejscówki i próby zakorzenienia się bohaterki wraz rodziną w Stanach Zjednoczonych, z których znowu wrócili do Krakowa. – Tęskniłam za językiem – mówi Anka, z wykształcenia filolożka polska, pożeraczka książek i opowiadaczka historii. Przyglądamy się kolejnym etapom jej filmowego rozwoju i temu, jak powstają filmy, które tworzą wspólnie z mężem. Jak dzielą się pracą i czym inspirują? Rozmawiamy o społecznych przemianach i rodzinnych więziach, o ciekawości Innego i o tym, czy kultura ciągle jest nam potrzebna. O podróżach i powrotach do domu.

    Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    Show more Show less
    58 mins
  • Z Dorotą Masłowską o tym, czy jest życie poza pisaniem
    Jun 23 2025

    W dzisiejszym odcinku podcastu „Jak ona to robi” wyjątkowa gościni: The Dorota, Mister D., urodzona w Wejherowie wieszczka z Ochoty, czyli Dorota Masłowska – pisarka, wokalistka, felietonistka, akcydentalna didżejka. Jako dziewiętnastolatka rozwaliła system polskiej literatury swoją „Wojną polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną”, a potem były m.in. „Paw królowej”, który przyniósł jej Nagrodę Nike, czy ostatnio „Magiczna rana”. Były sztuki teatralne, płyty i teledyski Mister D. i Doroty. Rozmawiając z Dorotą, wpadamy w królicze nory i lisie jamy literatury i życia, sprawdzamy, co z Wejherowa zostało w dzisiejszej Masłowskiej (pociąg do morza?) oraz dlaczego chaotyczna i antyładna Warszawa jest dla niej wciąż nieustannie inspirująca. Przyglądamy się unikatowemu przypadkowi jej literackiej kariery „która wyrosła na kamieniu”, jak mówi sama Dorota, oraz temu, czym było dorastanie jako człowiek i rozwijanie się jako pisarka na oczach obserwatorów. Rozmawiamy o tym, czym jest ta „magiczna rana” zwana pisaniem, czy życie pisarki istnieje poza literaturą i czym jest wypełnione oraz dlaczego momenty dezaprobaty publiczności, choć bolą, są wyzwalające. A także o tym, czy powstanie nowe opowiadanie Masłowskiej „Anna Sańczuk i lis”, którego zalążek spontanicznie urodził się podczas tej rozmowy.

    Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.

    Show more Show less
    57 mins
No reviews yet